KOŁO NR 7   „CIEPLACZKI”

Koło, powstałe w 1996 roku przy Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, miało zachęcić pracowników lubiących wesołe towarzystwo i górskie wycieczki  do wspólnych wypraw. W dniu 20.11.1996 odbyło się spotkanie założycielskie nowego koła, na którym wybrano zarząd i nazwę adekwatną do miejsca pracy jego członków. Koło zarejestrowane w Oddziale PTTK w Cieszynie otrzymało nr – 7. W spotkaniu uczestniczył pan Alojzy Szupina – sekretarz miejskiego koła, który nakreślił założenia PTTK w Cieszynie i jego tradycje. Od 1997 roku, po połączeniu MPEC z Elektrociepłownią w jedno przedsiębiorstwo, koło działa przy Energetyce Cieszyńskiej Sp. z o.o. przy ul. Mostowej 2 w Cieszynie.

Członkowie koła związani są nierozłącznie z urokami rodzimego Beskidu Śląskiego i Żywieckiego ale ciekawość i chęć poznawania nowych szlaków, prowadzi często w inne góry i to nie tylko polskie. Przez kilkanaście lat działalności Cieplaczki poznały najpiękniejsze miejsca Beskidu Małego, Sądeckiego, Wyspowego, Niskiego, Gorce, Pieniny,  Bieszczady i najciekawsze – Tatry, także słowackie. Nie zabrakło czasu na Sudety – Karkonosze, Góry Izerskie, Stołowe, Opawskie, Kamienne, Kotlinę Kłodzką i Jeleniogórską.

Do najciekawszych wypraw poza granice Polski, w miejsca, z którymi wiążą się niezapomniane emocje, należą bez wątpienia – dwutygodniowy pobyt w ukraińskiej Czarnohorze (w 2002 roku), wakacje w Słowackim Krasie i Słowackim Raju (w 2001 i 2002 roku), wędrówki szlakami słowackich Tatr i Małej Fatry (lata 1999-2007) oraz Czeskiego Raju ( 2001 rok).

Subiektywnie  ulubione miejsca, do których się wraca:

– schronisko na Leskowcu, najprzytulniejsze białą zimą,

– Silicka Planina w Słowackim Krasie, w upale i bez cienia

– zmarznięty łańcuch w Tatrach

Oficjalna strona Koła nr 7:

> > > WWW.CIEPLACZKI.CIESZYN.PL < < <